Гостивар е замрзнат, врне леден дожд

АКЦИЈА
loading...

Врнежите од снег во Гостивар уште од синоќа преминаа во замрзнат дожд. Утринава со ледениот дожд проблем имаа возачите на кои им беше тешко да ги стартуваат автомобилите од кои мораа да отстрануваат тенос слој мраз, пишува порталот Гостиварпрес.

Отежнато било и движењето на пешаците, особено на учениците кои се прва смена во училиштата.

loading...