Овие три хороскопски знаци ќе уживаат во март!

АКЦИЈА
loading...

Овен  – Март е месец на страст и еротика. Расположението на родените во овој знак ќе биде огнено, а љубовните искуства многу интензивни. Март е експлозивен месец во кои ве очекуваат преубави и драматични, но и непредвидливи моменти.

Вага – Март е најстраствениот месец за овој знак. Во нивната куќа на парови се наоѓат Венера, Марс и Уран, а во куќата на еротиката се наоѓаат Сонцето и Меркур. Ова е опасна комбинација, која исто така е тешка за контролирање. Затоа, многу работи се можни во текот на овој месец: див секс, голема заљубрност, додворување и флерт, потрага по нова личност и турбулентни љубовни авантури.

Стрелец – Март ги нагласува двете страни на вашата природа. Венера, Марс и Уран ја истакнуваат вашата дива, авантуристичка и страствена страна, додека пак Сонцето и Меркур ја нагласуваат вашата рационална страна. Рационалниот дел од вас ќе има влијание на традиционалните врски, додека пак дивиот дел може да ве однесе во нова или слободна врска. Како и да е, март има потенцијал да биде незаборавен месец за вас.

loading...