СНИКЕРС ЧИЗКЕЈК: Колач кој го излуди интернетот, подгответе го и вие! (ВИДЕО)

АКЦИЈА
loading...

Вкусот на чоколадо, кикирики и слатка павлака се топи во уста. Ќе го обожавате овој десерт!

Благо запечете обложени мелени бисквити со путер во тепсија на 180 степени.

Во посебен сад измешајте крем сирење со шеќер и слатка павлака.

Додајте брашно, малку сол, екстракт од ванила, јајца и матете додека смесата не се соедини.

Полијте смесата со растопено чоколадо, измешајте и додајте кикирики.

Прелијте го пандишпанот од мелени бисквити и наизменично додајте топено црно и бело чоколадо (како што е прикажано во видеото).

Украсете го колачот и запечете го.

Деталите за подготовка поглднете ги во видеото:

Snickers Cheesecake

Snickers Cheesecake

Публикувахте от So Yummy в 18 февруари 2017 г.

loading...