Кинески и најточен хороскоп за секој знак посебно. Дознајте што ви носи 2018-та

АКЦИЈА
loading...

Какви промени ве очекуваат оваа година, според кинескиот хороскоп?

Стаорец (родени во 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008)
Ова ќе биде година која ќе биде благонаклонета кон вашиот знак, иако во вас може да тлее тивко незадоволство.

Не го слушајте оној мал глас кој ве насочува кон негативните мисли. Напротив, анализирајте ги ситуациите мирно и ќе сфатите дека немате причина за жалење.

Лицата кои патат од осаменост и недостаток на разбирање, оваа година ќе најдат љубов. Лицата во врска ќе имаат силна конекција и можен е брак.

Во 2018-та немојте неразумно да трошите пари, купувајте го она што ви е неопходно. Не навлегувајте во долгови.

Што се однесува до здравјето, внимателно со карлицата и нозете. Не се напрегајте претерано многу.

Бивол (родени во 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009)
Годината на кучето ќе биде многу подобра од изминатава. Ќе се чувствувате опуштено, а хармонијата позитивно ќе се одрази на љубовниот живот.

Ќе сакате и ќе имате шанса да ги зацврстите односите до блиските, а слободните ќе запознаат лице кое ќе ги потсети што значи страст.

Бидете внимателни со вложување на пари и нивно трошење на облози.

Оваа година ќе откриете колку е важно и менталното здравје, а не само физичкото. Правете работи кои го напредуваат вашиот мозок.

Тигар (родени во 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)
На тигарот му се подготвуваат многу пријатни изненадувања оваа година.

Ако имате партнер, ве очекува идилична атмосфера полна со сензуални моменти. Вие сте знак кој не сака да биде потчинет, па слободно пуштете доминантната страна да исплива на површина. Заземете свој став.

Слободните тигри би требало да отворат четири очи, за да не пропуштат важна средба.

Побарајте дополнителни приходи освен основните, бидејќи ова може да биде турбулентна година.

Посебно внимание обрнете на исхраната. Избегнувајте маснотии и не заборавајте да си обезбедите квалитетен сон.

Зајак (родени во 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011)
Зајакот оваа година ќе биде посебно харизматичен и привлечен за спротивниот пол. Ќе сонувате за промени и нови средби кои може да се претворат во нешто повеќе.

Средбата со едно лице во целост може да ви го промени вашето мислење за љубовта и врските.

На работното место бидете внимателни и трпеливи. Иако вашиот шеф нема да ве изненади со зголемување на платата, вашето време допрва доаѓа. Не заборавајте дека упорноста се исплати.

Ова е вистинска година да почнете да се занимавате со нова физичка активност, но избегнувајте екстремни спортови.

Змеј (родени во 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)
Забави и флертување е она што ќе ви ја одбележи годината на кучето. Многумина нема да бидат подготвени за сериозни врски и тоа е во ред.

Вашата оригиналност посебно ќе дојде до израз и тоа ќе ви ја зголеми самодовербата на работното место.

Оваа година финансиите ќе ги држите под контрола. Иако неодамна имавте непланирани трошоци, не грижете се, ќе има начини на кои ќе ги пополните дупките во буџетот.

Не заборавајте да вежбате дишење за смирување, тоа може да ви го сочува здравјето кое ви пати заради стрес.

Змија (родени во 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)
Во оваа година ќе откриете нови страсти кои одамна сакате да ги истражите. Лицата во врска ќе најдат начин како да ја подигнат врската на повисоко ниво, а можно е и да станат родители.

Слободните припадници на овој знак ќе имаат шанса за голема љубов, но кон крајот на годината.

На работното место очекувајте проекти кои ќе ви го привлечат вниманието, но и ќе ве чинат прекумерно работење. Бидете трпеливи, вашето време доаѓа.

Внимателно трошете пари, не ви требаат нови долгови.

Во ваша природа е да се грижите за другите, но не заборавајте да се посветите и на сопственото здравје и да одвоите повеќе време за личните потреби.

Коњ (родени во 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014)
Оваа година ќе ви донесе бројни изненадувања, посебно на работното место.

Не грижете се, располагате со сите квалитети за да се прилагодите на новите ситуации и од нив да излезете посилни од било кога.

Зафатените припадници на овој знак ќе размислуваат за проширување на семејството и ќе бидат презадоволни од љубовната ситуација.

Слободните припадници оваа година може да ја пронајдат вистинската љубов, само ако добро се помачат и вложат многу време.

Овца (родени во 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015)
Зафатените припадници на овој знак ќе имаат потреба да ја разгорат љубовта или страста во врската или бракот. Паметна опција е да испланирате далечно патување – сами.

Слободните ќе имаат појачана желба за излегување и дружење, а со тоа ќе им се зголеми шансата за запознавање на потенцијални партнери.

На женските припаднички на работното место среќата посебно ќе им се насмевне. Повеќето од вас оваа година ќе сфатат колку е важно да ја прифатат понудената одговорност.

Обрнете поголемо внимание на финансиите и трошоците.

Чувајте се од брзиот начин на живот, како и од екстремни спортови, планинарење или нуркање.

Мајмун (родени во 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016)
За да го добиете она што го сакате, оваа година ќе мора добро да се помачите и да вложите дополнителен напор.

Многу од вас ги очекуваат промени на работното место и во рамките на семејството, па бидете подготвени за изненадувања.

Останете смирени и самоуверени, дури и ако се препотувате од страв и ве фаќа паника. Не грижете се, секој проблем си доаѓа со решение.

Кон крајот на годината ќе се чувствувате посебно заводливо и подготвено за љубовни авантури.

Во текот на годината не би требало да имате големи здравствени проблеми, но би требало повеќе да внимавате со финансиите и да побарате помош доколку не можете сами.

Петел (родени во 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981,1993, 2005, 2017)
Без оглед дали се работи за работа, љубовен или семеен живот, оваа година не донесувајте големи одлуки без размислување како тоа ќе влијае на луѓето во ваша околина.

Сите ве знаат како голем реалист, но оваа година ќе се изненадите самите себе и ќе почнете да сонувате за голема љубов.

На слободните припадници љубовта ќе им се насмевне кон крајот на годината.

Не го запоставувајте здравјето и од посебно значење е да одите на редовни прегледи.

Оваа година ќе почнете да размислувате за наследството и за донирање повеќе средства за хуманитарни цели.

Куче (родени во 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018)
Ова е ваша година. Позитивно ќе се одрази на сите аспекти во вашиот живот, но тоа не значи дека нема да се соочите со предизвици.

На работното место ќе мора да бидете трпеливи и упорни, односно да се адаптирате на новите ситуации. Ако успеете во тоа, ќе го зацврстите својот карактер, но и ќе ја развиете вештината за успешно преговарање.

Постоечките врски ќе бидат цврсти, а слободните припадници ќе имаат шанса да ја запознаат љубовта на својот живот.

Редовно одете на прегледи и контролирајте го своето здравје ако не сакате непријатни изненадувања.

Свиња (родени во 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007)
Во годината на кучето ќе се чувствувате добро во своја кожа, ќе бидете непопустливи и подготвени да се справите со сите изненадувања.

На љубовен план ве очекуваат страсни моменти, без оглед дали сте слободни или во врска, па дури и брак. Не заборавајте да го изненадите партнерот со поголемо внимание од вообичаено.

Ова не е добра година за промени на кариерата или промени на работното место. Во овој момент важно е да останете каде што сте.

Обидете се да се опуштите и помалку да се полните со негативни мисли, кои ви го трујат здравјето и телото.

loading...