Руска медицина: Изгледајте неколку години помладо (Рецепт)

АКЦИЈА
loading...

Руската народна медицина содржи изобилство од благотворни рецепти, а еден од нив е секако и еликсирот за вечна младост.

Состојките од овој еликсир се сосема природни и докажано имаат лековито дејство врз организмот.

Потребни состојки:

● 10гр камилица
● 10гр коријандер
● 10гр невен
● 10гр цвет од бреза

Подготовка:

Промешајте ги сите состојки, а потоа прелијте ги со 500мл превриена вода.

Почекајте 20-тина минути додека чајот да се излади, а потоа по желба може да додадете и лажичка мед. Половина од приготвениот напиток испијте наутро, а втората половина навечер пред да си легнете. Може да го чувате и во термос, за да остане топол.

Повторувајте ја постапката месец дена, а ако бидете задоволни од резултатите, може да ја повторите дури после три години.

Овој еликсир поволно ќе влијае не само на вашиот тен, туку и на целиот организам и метаболизам, а резултатите ќе ги забележите многу брзо.

loading...