Неодолив колач. Чоколадна фантазија (Видео)

АКЦИЈА
loading...

Чоколадна фантазија… Подгответе неодолив колач со чоколадо и кокос. Погледнете го видеото, а колачот подгответе го уште денеска. Уживајте додека го јадете.

СОСТОЈКИ:

-250 мл млеко

-250 мл јогурт

-1 шолја кокос

-200 мл масло

-2 шолји шеќер

-1 ванилин шеќер

-2 шолји брашно

-1 лажичка прашок за печиво

СОСТОЈКИ ЗА ГЛАЗУРА:

-200 мл слатка павлака

-150 гр чоколадо

Извор: gotvi.mk

loading...