Лесен, евтин и едноставен ручек

АКЦИЈА
loading...

Овој видео рецепт е прегледан повеќе од 41. милиони пати, а тоа значи дека влегува во врвот на најпопуларните рецепти на светот.

Потребни ви се: компири, путер, јајца, брашно, масло, шунка, кашкавал, сол и црн пипер.

Подготовка:компирот добро ќе го измиете и ќе го сварите со кора. Исчистете го и додајте путер, јајца, сол и малку црн пипер па потоа добро изматете да се соедини смесата. За смесата да се згусне додадете брашно па замесете го цврсто тестото.
Додајте уште брашно, ако тестото ви се лепи за рацете.

Оставете да се пржи на рингла три до четири минути, а потоа свртете го од другата страна и допржете го додека не зацрвени.

loading...