Крцкав и здрав: Направете совршен помфрит без капка масло

АКЦИЈА
loading...

Се што ви е потребно се компири, белка од јајце и зачини по желба.

Излупете ги компирите, исецкајте ги и ставете ги во изматената белка, во која можете да додадете и зачини.

Така спреманиот компир ставете го во тавче во кој претходно сте ставиле хартија за печење.

Компирот печете го додека не добие златна боја во загреана рерна на 220 степени.

Помфритот ќе биде крцкав, како да сте го спремале во тавче за пржење, но ќе биде далеку поздрав.

loading...