ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО! Ја застрела во глава учесничката на Мис сред бел ден!

АКЦИЈА
loading...

Застрашувачка снимка! Ја испука во глава учесничката на Мис сред бел ден!

Бившата учесничка на изборот за мис Гватемала и модел испукана е во глава сред бел ден, пренесуваат Дајли Меил.
Роса Отилиа Рамирез (32) е убиена на 19-ти јануари во седум часот наутро, кога се враќала дома откако ја однела својата ќерка во школо.

Сигурносните камери ја снимиле целата ситуација. Роса шетајќи по тротоарот, не забележала дека некој ја прати.

Потоа убиецот го вади пиштолот и убрза за да ја стигне.

Снимката од ова брутално убиство го емитуваа сите медиуми во Гватемала, а полицијата апелирала до сите што знаат било каква информација да се јават.

Полицијата кажува дека Роса го познава убиецот и дека најверојатно е злочин од страс.

Осомничениот уште не е пронајден и уапсен.

loading...